/ Brandsäkerhet / Hotell / Certifierade hotell

Certifierade hotell

I kartan visas Väl brandskyddat hotell som stjärna och Brandskyddat hotell som fyrkant.

Väl Brandskyddat Hotell

Dessa hotell är certifierade enligt normen Väl Brandskyddat Hotell: Vi hänvisar våra utbildningsdeltagare enbart till dessa hotell som uppfyller lagkraven.

 

Hotell Vistet, Luleå
Telefon: 0920-28 00 09
hotellvistet@norrbotten.se

  Best Western Plus Time Hotel, Stockholm
Telefon: 08-545 473 00
info@timehotel.se
 

Scandic Talk, Stockholm
Telefon: +46 8 5888 20 00
talk@scandichotels.com

  Scandic Grand Central, Stockholm
Telefon: +46 8 512 520 00
grandcentral@scandichotels.com
  Scandic Alvik, Stockholm
Telefon: +46 8 517 661 00
alvik@scandichotels.com 
  Scandic Linköping City
Telefon: +46 13 495 54 00
linkopingcity@scandichotels.com
 

Scandic Star Sollentuna
Telefon: +46 8 517 264 00
starsollentuna@scandichotels.com

 

Scandic Karlskrona
Telefon: +46 455 372 000
karlskrona@scandichotels.com

  Gothia Towers, Göteborg
Telefon: 031-750 88 00
info@gothiatowers.com
 

Scandic Triangeln 
Telefon: 040-693 47 00
triangeln@scandichotels.com

Brandskyddat Hotell

Nedan hotell är certifierade enligt normen Brandskyddat Hotell. Vi hänvisar våra utbildningsdeltagare enbart till dessa hotell som uppfyller lagkraven.

 

Scandic Backadal
Telefon: 031-751 50 00
backadal@scandichotels.com

 

Scandic S:t Jörgen
Telefon: 040-693 46 00
stjorgen@scandichotels.com

 

Scandic Södertälje
Telefon: 08-517 356 00
sodertalje@scandichotels.com

 

Scandic Europa, Göteborg
Telefon: 031-751 65 11
europa@scandichotels.com

 

Scandic no 25, Göteborg
Telefon: 031-771 00 80
no25@scandichotels.com

 

Scandic Elmia, Jönköping
Telefon: 036-585 46 00
elmia@scandichotels.com

 

Scandic Rubinen, Göteborg
Telefon: 031-751 54 00
rubinen@scandichotels.com

 

Scandic Norrköping Nord
Telefon: 011-495 55 00
norrkopingnord@scandichotels.com

 

Scandic Grand Hotel Örebro
Telefon: 019-767 43 00
orebrogrand@scandichotels.com 

 

Scandic Örebro Väst
Telefon: 019-767 44 00
orebrovast@scandichotels.com

 

Scandic Luleå
Telefon: 0920-27 64 00
lulea@scandichotels.com

 

Scandic Umeå Plaza
Telefon: 090-205 63 00
plazaumea@scandichotels.com

 

Scandic Sundsvall Nord 
Telefon: 060-785 6300
sundsvallnord@scandichotels.com

 

Scandic Klarälven, Karlstad
Telefon: 054-776 45 00
klaralven@scandichotels.com

 

Scandic Visby
Telefon: 0498-20 12 50
visby@scandichotels.com

 

Scandic Linköping Väst
Telefon: 013-495 50 00
linkoping@scandichotels.com

  Scandic Hasselbacken, Stockholm
Telefon: 08-517 343 00
hasselbacken@scandichotels.com
  Scandic Uplandia, Uppsala
Telefon: 018-495 26 00
uplandia@scandichotels.com
  Scandic Norra Bantorget, Stockholm
Telefon: 08-517 670 00
norrabantorget@scandichotels.com
  Scandic Malmö City
Telefon: 040-615 03 00
malmocity@scandichotels.com  
  Scandic Malmen, Stockholm
Telefon: 08-517 347 00
malmen@scandichotels.com
  Scandic Stora Hotellet
Telefon: 0155-29 35 00
storahotellet@scandichotels.com
  Scandic Park Hotell, Stockholm
Telefon: 08-517 348 00
park@scandichotels.com
  Scandic Frimurarehotellet, Linköping
Telefon: 013-495 30 00
frimis@scandichotels.com 
  Scandic Ariadne, Stockholm
Telefon: 08-517 386 00
ariadne@scandichotels.com 
  Scandic Upplands Väsby
Telefon: 08-517 355 00
upplandsvasby@scandichotels.com
  Scandic Karlstad City
Telefon: 054-770 55 00
karlstadcity@scandichotels.com 
  Scandic Västerås
Telefon: 021-495 58 00
vasteras@scandichotels.com
  Scandic Mölndal
Telefon: 031-751 52 00
molndal@scandichotels.com
  Scandic Plaza Borås
Telefon: 033-785 82 00
borasplaza@scandichotels.com
  Scandic Borlänge
Telefon: 0243-79 90 00
borlange@scandichotels.com
  Scandic Täby
Telefon: 08-517 354 00
taby@scandichotels.com 
  Scandic Uppsala Nord
Telefon: 018-495 23 00
uppsala@scandichotels.com
  Scandic Bollnäs
Telefon: 0278-74 41 00
bollnas@scandichotels.com
  Scandic Järva krog, Stockholm
Telefon: 08-517 345 00
  Scandic Gävle Väst
Telefon: 026-495 81 00
gavle@scandichotels.com
  Scandic Lugnet Falun
Telefon: 023-669 22 00 
falun@scandichotels.com
  Scandic CH Gävle
Telefon: 026-495 84 00
ch@scandichotels.com
  Scandic Kalmar Väst
Telefon: 0480-46 93 00
kalmar@scandichotels.com
 

Scandic Växjö
Telefon: 0470-73 60 00
vaxjo@scandichotels.com

 

Scandic Portalen Jönköping
Telefon: 036-585 42 00
portalen@scandichotels.com

 

Scandic Opalen Göteborg
Telefon: 031-751 5300
opalen@scandichotels.com

 

Scandic Star Lund
Telefon: 046-285 25 00
starlund@scandichotels.com

 

Scandic No. 53 , Stockholm
Telefon: 08-517 365 00
no53@scandichotels.com

 

Scandic Anglais
Telefon: 08-517 340 00
anglais@scandichotels.com