Varukorg
0 st varor
Totalt: 0,00 kr
  • Totalt: 0,00 kr
Hem / Gamla regioner / Värmland / Om oss / Kontaktpersoner
Skriv ut

Kontaktpersoner Brandskyddsföreningen Värmland

Har du frågor om våra utbildningar eller vill anmäla dig till någon av våra utbildningar, kontakta oss eller din lokala räddningstjänst, se nedan:

Verksamhetsledare:
Lars-Erik Billström
Tel: 070-295 82 50
E-post: lars-erik.billstrom@karlstad.se

Bitr. Verksamhetsledare:
Lars-Erik Sjöö
Tel:072-521 03 15
E-post: varmland@svbf.se

Utbildning:
Lars-Erik Sjöö
Tel: 072-521 03 15 
E-post: varmland@svbf.se

Postadress:
Se sidhuvudet nedan

Räddningstjänsten i Värmland

ARVIKA-EDA
Jan-Erik Lundberg
Tel: 0570-826 19
Fax: 0570-826 22
E-post: jan-erik.lundberg@arvika.se

SÄFFLE
Lars Andersson
Tel: 0533-681 72
Fax: 0533-178 00
E-post: lars.andersson@saffle.se

RÄDDNINGSTJÄNSTEN KARLSTADSREGIONEN
(Karlstad, Kil, Grums, Hammarö, Munkfors och Forshaga)
Roger Hesselius
Tel: 054-540 28 51
E-post: roger.hesselius@karlstad.se

TORSBY
Per Maltesson
Tel: 0560-161 23
Fax: 0560-132 22
E-post: per.maltesson@torsby.se
HAGFORS 
Peter Persson
Tel: 0563-186 21
Fax: 0563-134 66
E-post: peter.persson@hagfors.se

ÅRJÄNG
Roger Jansson
Tel: 0573-142 57
Fax: 0573-129 2
E-post: roger.jansson@arjang.se

SUNNE
Mats Moberg
Tel: 0565-163 58
Fax: 0565-163 54
E-post:mats.moberg@sunne.se

ÅMÅL
Tommy Kihlberg
Tel: 0532-172 93
Fax: 0532-716 04
E-post: tommy.kihlberg@amal.se